ENGELLİ EĞİTİM SAĞLIK KÜLTÜR SPOR VAKFI BAŞKANI ABDURRAHMAN KURTASLAN’IN  ENGELLİ HAFTASI MESAJI

2014 Yılı başlangıcında kurduğumuz Engelli Vakfının temel amacı;  Engelli ve Engelli Ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak, onların  topluma dahil olmalarına katkı sağlamaktır. Bunları sağlamak için Vakfımız  Engelliler ve aileleri için   eğitim, sosyal, kültürel etkinlikleri düzenlemektedir.

İmkânları ölçüsünde Engelli ve Engelli ailelerine yönelik hizmet üreten bir  Sivil Toplum Örgütü olarak bizleri hiçbir karşılık beklemeden destek sağlayan Gönüllülerimiz( Başta gençlerimiz ve Engelli aileleri olmak üzere)  Yerel Yönetimler, Kamu Kurumları, Eğitim Kurumları, Avrupa Birliği Bağlantılı Kuruluşlar  ve kardeş Sivil Toplum Örgütlerimiz var. 

Ulusal ve Avrupa Birliği Projelerinden Sağladığımız imkânların tamamını engellilerimizin eğitimlerinde, istihdamlarında, ailelerinden bir refakatçi ile Yurt dışı Programlarına katılımlarında kullandık. Yurt dışında işbirliği yaptığımız kurumlar aracılığı ile engellileri ülkemizde ağırladık ve ağırlamaya devam ediyoruz.Yurt dışından proje kapsamında ülkemize gelen engellileri ve refakatçilerini ülkemizdeki birlikte çalıştığımız engelli ve engelli aileleri ile sosyal ortamlarda (piknik, gezi ,Müzik programları vb) bir araya getirdik, arkadaşlık kurmalarını sağladık.
Engellilerin  birbirleri ile çok daha iyi dostluklar kurduklarına şahit olduk. 

Engelliler ve Engelli aileleri için söz söylemek ve vaatlerde bulunmaktan  ziyade icraata  ve bu maksatla kurulmuş, samimi şekilde engelliler ve aileleri için çalışan sivil toplum örgütlerinin ve çalışanlarının  desteklenmelerine ihtiyaç var. Mevcut olan destek artırılarak sürdürülmelidir.

10-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlamakta olduğumuz Engelliler Haftası münasebeti ile engelliler ve aileleri için çalışan herkese    ayırt etmeden teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Abdurrahman Kurtaslan
Engelli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Batıkent- Ankara 
www.engellivakfi.org 

Etiketler